Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXVIII Niedzielę Zwykłą, 14 października 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.10.2018 r.

14 października obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Z tej racji przewidziana jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

W niedzielę 21 października br. należy przeprowadzić liczenie wiernych obecnych na wszystkich Mszach św. (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

W związku z dniem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 21 października 2018 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. „Niepodległość przez służbę zdrowiu i życiu” – to hasło tegorocznych uroczystości, które wpisują się w obchody dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszy św. o godz. 15:00 będzie przewodniczył JE Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

Zapraszamy Siostry Zakonne na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek (15 X) o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 w Domu Parafialnym przy jasielskiej farze. Temat spotkania: Włączeni w misję zbawiania człowieka i świata.

W dniach 17-19 października 2018 r. w Rzeszowie i Markowej odbywać się będzie III Ogólnopolski Zjazd Polaków Ratujących Żydów. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej fary w środę, 17 października na godz. 18.00.