Kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” w niedzielę 14 października będziemy przeżywali XVIII Dzień Papieski. Jak co roku we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej przeprowadzona zostanie kwesta na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od lat wspiera zdolną, ubogą młodzież. Dzięki funduszom pozyskiwanym w czasie corocznej kwesty kilka tysięcy młodych ludzi realizuje swoje ścieżki kształcenia, pasje, spełnia swoje marzenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych w diecezji rzeszowskiej przeprowadzona zostanie kwesta na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzą członkowie Szkolnych Kół Caritas, PCK, uczniowie oraz studenci. Wolontariusze przed kościołami będą zbierać datki do fundacyjnych skarbonek.

Program stypendialny będzie można również wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.

Natalia Janowiec