O Polskę wierną Chrystusowi – Krucjata Różańcowa w Jaśle

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

O Polskę wierną i oddaną Chrystusowi, jedność i pokój na świecie, a także zatrzymanie aborcji modlili się mieszkańcy ziemi jasielskiej, idąc ulicami miasta Jasła w modlitewnym Marszu Różańcowym.

Modlitewny Marsz Różańcowy już po raz czwarty przeszedł ulicami Jasła. Wzięli w nim udział kapłani, siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej oraz mieszkańcy miasta. Odmawiając Różaniec przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski wypraszali potrzebne łaski dla Ojczyzny, świata i diecezji.

Krucjatę rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele Farnym, którą poprowadził ks. Zbigniew Irzyk. Następnie wszyscy zebrani w modlitewnym marszu udali się w stronę kościoła Ojców Franciszkanów. Przemarsz ubogacały ewangeliczne rozważania przygotowane przez członków Akcji Katolickiej oraz śpiew pieśni różańcowych, które prowadził ks. Filip Mikuła.
Wydarzenie wpisane zostało w obchody zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

Fot. N.J
Natalia Janowiec