Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych

Wpisany przez Tomasz Nowak

Zaproszenie: W ramach obchodów 18. Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i diecezja rzeszowska zapraszają do udziału w Pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych.

13 i 14 października 2018 r. odbędzie się kolejna edycja Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca (stacje) związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: Ratusz Rzeszowski, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny i kościół św. J.S. Pelczara i katedra.

13 i 14 października od godz. 10.00 do 16.00 przy każdej stacji będzie stanowisko prowadzone przez wolontariuszy, którzy będą pełnili dyżur papieski i udzielali informacji. Wolontariusze będą wydawali i pieczętowali karty pielgrzyma (karty będą wydawane przy każdej stacji).

14 października podczas Koncertu Papieskiego w Parku Papieskim odbędzie się losowanie nagród dla osób pielgrzymujących.