Newsy

Rekolekcje kapłańskie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W roku 2018, proponujemy odprawienie rekolekcji kapłańskich o temacie:
„Per Ipsum et cum Ipso et in Ipso”

Proponuję te rekolekcje jako drogę ponownego odkrycia mocy Chrystusa Zbawcy w naszej posłudze kapłańskiej. Naśladowanie Chrystusa przez powtarzanie Jego gestów w czasie sprawowanej liturgii prowadzi do szczególnej zażyłości z Boskim Mistrzem. Wiele z tych znaków, wykonywanych z wielką czcią przez całe lata, może odzyskać dla nas nowe znaczenie, gdy zatrzymamy się na nich uwagą. Proponuję głębsze zatrzymanie się na tym, co sprawujemy codziennie.

Serdecznie zapraszam!
ks. Stanisław Mieszczak SCJ

Ks. dr Stanisław Mieszczak, sercanin. Ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii w Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie. W Polsce wykłada teologię liturgii w Uniwersytecie Papieskim w Krakowie i kilku seminariach zakonnych. Był odpowiedzialny za liturgię w czasie papieskich pielgrzymek do Polski w roku 2002, 2006 i 2016. Przez dwie kadencje był Asystentem Kościelnym Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores.

Terminy rekolekcji:

5-8 listopada
12-15 listopada
19-22 listopada
26-29 listopada
3-6 grudnia

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek kolacją, a kończą w czwartek obiadem. Każdy z rekolektantów zgodnie z własnym życzeniem otrzyma pokój jednoosobowy lub dwuosobowy z łazienką.

Koszt rekolekcji wynosi: w pokoju 1 os. 550 zł, w pokoju 2 os. 450 zł. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (Recepcja 12 290 63 01). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość zorganizowania własnych rekolekcji rocznikowych, kursowych.

Obok wspomnianej działalności noclegowo-konferencyjnej, pielgrzymkowej, prowadzone są dzieła duszpasterskie: Centrum Zdrowia Rodziny, Transplantacja „Tak” oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

Zapisy:

Recepcja Domus Mater
ul. Saska 2C, Kraków
tel. +48 12 290 63 01
reservations@domusmater.pl