Rekolekcje różańcowe w Bratkowicach

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W dniach 5 – 7 października 2018 r. odbyły się w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach rekolekcje różańcowe, które poprowadził o. Tadeusz Starzec OFM z Częstochowy. Rekolekcjonista przypomniał wiernym historię i znaczenie modlitwy różańcowej. Podczas kolejnych konferencji zachęcał wszystkich uczestniczących w rekolekcjach aby jak najczęściej odmawiali różaniec oraz aby ukochali tę modlitwę, podczas której rozważa się życie Pana Jezusa. Niedzielna konferencja dotyczyła obecności modlitwy różańcowej w życiu małżeństw. O. Tadeusz podkreślił: „Dzisiaj Bracia i Siostry potrzebujemy czegoś co będzie nam pomagało bronić tego dzieła Boga, tego związku małżeńskiego, tej jedności i pewną pomocą jest modlitwa; modlitwa różańcowa. Powiecie; co ma wspólnego małżeństwo z różańcem? Dlaczego modlitwa różańcowa? Bo ona sprzyja, sprzyja temu, żebyśmy byli razem ze sobą. Na różańcu można modlić się indywidualnie, ale też można modlić się razem. Różaniec ma wymiar wspólnotowy.”
Zachęcam do wysłuchania tej homilii na stronie internetowej.

Ks. Rafał Majerski