Newsy

Skończyłby 39 lat…

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Wspólnota Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (SRK) – Koło przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach wciąż wspomina posługę naszego niezapomnianego DUSZPASTERZA – śp. Ks. Marka Tutro. Przywołujemy Jego święte życie, wypełnione miłością do Boga i ludzi. Tyle wspomnień nasuwa się, gdy myślimy o Nim. Uszanował każdego, znalazł czas by porozmawiać, nigdy nie przeszedł obojętnie obok spotkanego człowieka. Pozostawił po sobie niezatarty ślad, dźwięczące w uszach słowa otuchy oraz radość Bożą, która zawsze Mu towarzyszyła. Pozostawił dużo zasianego dobra, ludzką wdzięczność i wspomnienia.

Dwa razy w roku (z okazji urodzin oraz rocznicy śmierci) SRK organizuje autokarową pielgrzymkę do Parafii św. Marii Magdaleny w Brzyskach – (parafii rodzinnej śp. Ks. Marka), gdzie na cmentarzu spoczywają jego doczesne szczątki. W wyjeździe biorą udział nie tylko członkowie SRK, ale również inni parafianie, którzy mieli łaskę spotkać Go na swojej drodze. Urodziny Ks. Marka – to 16 października 1979 roku.

W tym roku również udaliśmy się do Brzysk na Mszę świętą. Był to dzień szczególny – 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na stolicę Piotrową. Synchronizm tych dwóch dat powoduje, że łatwo zapamiętać datę urodzin Ks. Marka. Przed Mszą świętą udaliśmy się na cmentarz do grobu Ks. Marka wraz z Jego Rodzicami i Rodziną. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Otaczając grób, przywitaliśmy Go pieśnią, którą żegnał się z nami ks. Marek: ,,Do Ciebie Matko Szafarko Łask”. Nie zabrakło wspomnień o naszym Opiekunie, któremu tak wiele zawdzięczamy. Te wszystkie wspomnienia są rodzajem spotkania z naszym Duszpasterzem. Dziękując śp. Ks. Markowi za ukazywanie nam Boga i przekonywanie nas, że najpiękniej służy się Bogu, gdy z sercem posługuje się człowiekowi, przybyliśmy do Brzysk, by to powiedzieć przy Jego grobie i przyrzec, że będziemy pamiętać o tym w naszej działalności i w naszym życiu.

18 kwietnia 2017 rok to dzień Jego NARODZIN DLA NIEBA. Wierzymy, że ks. Marek cieszy się szczęściem wiecznym w Niebie, bowiem po życiu świętym i godnym, śmierć jawi się jako dzień narodzin dla nieba. Każde takie spotkanie z śp. Ks. Markiem jest również wołaniem do nas: żyjmy tak, aby i dzień naszej śmierci był dniem narodzin dla nieba.

Jak Pan Bóg pozwoli, to pojedziemy do Brzysk 18 kwietnia 2019 roku w drugą rocznicę śmierci Ks. Marka, aby uczestniczyć tam we Mszy świętej.

W drodze powrotnej odmówiliśmy cząstkę różańca za ks. Marka i w intencji Jego Rodziny.
Pamięć modlitewna o takim WARTOŚCIOWYM KAPŁANIE wciąż trwa i trwać będzie w naszych sercach, a ślady Jego pracy duszpasterskiej pozostaną w naszych czynach.

Marta Przewor