Światło wiary

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Rzeszów:
4 października 2018 r. w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie rozpoczęły się spotkania ewangelizacyjne zatytułowane „Serce w Serce z Jezusem”. Październikowe spotkanie poprowadził ks. Karol Milewski, sercanin, wicedyrektor Grupy Medialnej Profeto.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą św. Po Eucharystii odbyła się konferencja oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie zakończona błogosławieństwem na sposób lurdzki.

Podczas homilii ks. Milewski nawiązał do osoby św. Franciszka z Asyżu. „Wiara to nie tylko wiedza o Bogu. Wiara to przede wszystkim życie Ewangelią” – podkreślał kaznodzieja, dodając: „Wiara to coś bardzo praktycznego. Św. Franciszek z Asyżu wiedział, że wiara to nie teoria. Jego życie nie było teorią, to była praktyka”. W dalszej części homilii ks. Karol Milewski zwrócił uwagę na podwójny charakter testamentu św. Franciszka z Asyżu. Pierwszy element tego testamentu to doświadczenie Bożej miłości. Drugim: prawdziwa wolność. „Św. Franciszek nie miał nic. Był wolny od wszelkich układów” – przekonywał kaznodzieja.

Po Mszy św. odbyła się konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. Październikowe spotkanie transmitowane było na żywo przez radio internetowe Profeto.pl.

Spotkania „Serce w Serce z Jezusem” zostały zainicjowane przez młodzież i pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Organizatorami spotkania są: par. w. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Rycerze Kolumba.

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla