Święci są wśród nas

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Obserwując to co działo się w Tarnowcu w ostatnią niedzielę października, można by powiedzieć, że święci wybrali sobie to miejsce. W kościele pojawili się Matka Boża, św. Mikołaj, św. Józef, św. Rita, św. Faustyna, św. Franciszek, św. Michał Archanioł, św. Weronika, św. Cecylia, św. Łucja, betlejemscy pastuszkowie i dużo, bardzo dużo Aniołów. Za takich świętych przebrały się dzieci na V Marsz Wszystkich Świętych.

Rozpoczął się on od różańca, który poprowadzili „wszyscy święci”. Dobrze się czuli w obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Było jak w niebie. Druga część Marszu to korowód świętych i aniołów do Gminnego Domu Kultury z piosenką „Święty uśmiechnięty” (taki duży, taki mały). Tutaj zaczął się bal. Święci pokazali, że są radośni i piękni. Tańczyli, brali udział w konkursach, prezentowali swoje stroje i objadali się słodyczami.

„Wszyscy Święci” dziękują Ks. Proboszczowi za wsparcie finansowe balu oraz ufundowanie upominków, nagród; Justynie i Marcinowi za poprowadzenie zabawy, a rodzicom za przygotowanie poczęstunku i za rok, tak zapowiedzieli, znowu pojawią się w Tarnowcu z innymi mieszkańcami nieba bo było niebiańsko i anielsko.

ks. Grzegorz Wolan