Newsy

Katechumeni proszą o wiarę

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Tegoroczna Uroczystość Chrystusa Króla w parafii Miłosierdzia Bożego (Rzeszów – Biała) miała wyjątkowy charakter. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 bp Jan Wątroba włączył do grona katechumenów czworo kandydatów, którzy w Diecezjalnym Centrum Katechumenatu Dorosłych rozpoczęli swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej – chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Uroczystą Mszę św. koncelebrowaną wraz z biskupem sprawowali również: ks. Tomasz Bać – proboszcz parafii i odpowiedzialny za DCKD w naszej diecezji, ks. Wiesław Rafacz – Diecezjalny Ojciec Duchowny i również odpowiedzialny za formację katechumenów oraz sekretarz biskupa – ks. Łukasz Hendzel.

Kandydaci oczekując na ten ważny moment w ich życiu, stojąc u drzwi kościoła w towarzystwie osób poręczających, wsparci modlitwą wszystkich zebranych prosili o dar wiary. Naznaczeni przez biskupa znakiem krzyża na czole, oczach, uszach, ustach, sercu i barkach otrzymali poświęcone krzyże, które od tej pory będą im towarzyszyć w ich domach, w ich codziennym życiu. Następnie zostali uroczyście wprowadzeni do kościoła, by słuchać Słowa Bożego. Po homilii bp Wątroba wręczył katechumenom Biblię i zachęcił, by w niej szukali światła i oparcia, a następnie odesłał ich, by znów zajęli miejsce u wejścia do kościoła na znak rozpoczętej drogi ku Tajemnicom naszej wiary. Po zakończeniu uroczystości katechumeni wraz z biskupem, księżmi oraz towarzyszącą im wspólnotą zasiedli do wspólnego stołu by podzielić się radością i duchowymi przeżyciami.

Polecamy katechumenów modlitwie Kościoła.

s. Ewa