Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA ADWENTU, 02.12.2018 r.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazała do dekanatów świece wigilijne. Proszę o ich odbiór i rozprowadzenie wśród wiernych. Koszt małej świecy 5 zł a dużej 12 zł.

9 grudnia tj. w II Niedzielę Adwentu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji prosimy zorganizować zbiórkę do puszek na ten cel.

W piątek, 7 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej zostanie odprawiona o godz. 11. Natomiast w niedzielę, 9 grudnia pszczelarze z Podkarpacia będą pielgrzymować do sanktuarium w Leżajsku. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz.11.

Bracia Kapucyni z Terliczki k/Rzeszowa zapraszają wiernych w sobotę, 8 grudnia do nawiedzenia “relikwii” – habitu św. Ojca Pio. 9 grudnia, w niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku św. ojca Pio.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 07 – 09 grudnia 2018 r. w czasie Mszy św., o godz. 14:30. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl.

Nieszpory za Rzeszów połączone z katechezą zostaną odprawione we środę, 5 grudnia o godz. 20, w kościele farnym w Rzeszowie.