Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 25.11.2018 r.

Adwentowy dzień skupienia dla kapłanów będzie miał miejsce w sobotę 1 grudnia: o godz. 10.00 – w kościele ojców kapucynów w Sędziszowie Małopolskim; o godz. 14.00 w sanktuarium w Dębowcu oraz w poniedziałek 3 grudnia: o godzinie 15.00 i o godz. 19.00 – w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu wszystkich kapłanów.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 25 listopada 2018 r., na Mszę św., na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w Kaplicach Szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

Duszpasterstwo młodzieży informuje księży oraz młodych o możliwości zgłoszenia się jeszcze na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Informacje pod numerem telefonu 694 925 987.

Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 26 listopada, o godz. 15:30, w parafii św. J.S. Pelczara w Rzeszowie.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnych badań – kolonoskopii wraz z bezpłatnym znieczuleniem. Badania oferuje Centrum Medyczne „Medyk” w Rzeszowie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 17 865 20 94.

Przesyłamy Adoracje Najświętszego Sakramentu na I niedziele miesiąca 2018/2019 do duszpasterskiego wykorzystania.