Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 11 listopada 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.11.2018 r.

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada módlmy się w intencji Ojczyzny. Biskup Rzeszowski wyraził zgodę na to, aby w tym dniu odprawiać Msze święte za Ojczyznę. Szczegóły dotyczące formularza są w Pro Memoria przygotowanym przez KEP, załączone w formie elektronicznej.

Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnówmy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach. 16 listopada br. niech rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Biskupi polscy proszą wszystkich wiernych o modlitewne i czynne zaangażowanie się w uroczystości najbliższych dni.

Zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne: poniedziałek 12 XI godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Temat spotkania: Zatroskani o Ojczyznę. Wdzięczność za wkład charyzmatów zakonnych w odzyskiwanie niepodległości i nasza misja budowania jedności narodowej. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.

Pod patronatem Biskupa Stanisława Jamrozka, Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych została opracowana kolejna edycja modlitewnika „Króluj nam Chryste”. Jest on adresowany w sposób szczególny dla czcicieli Chrystusa Króla i wiernych zaangażowanych w ruch intronizacyjny.

Delegacje nauczycielsko-uczniowskie szkół rzeszowskich i z okolicznych miejscowości wraz ze sztandarem zapraszamy na wypominki szkolne do kościoła pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie w czwartek, 15 XI 2018. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00, a następnie procesja żałobna w kościele. Uroczystości będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek skierował swoje orędzie na ten dzień. Można go wykorzystać w celach duszpasterskich.

W tym dniu odbędą się też diecezjalne uroczystości ku czci bł. Karoliny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby o godz. 12.00 w parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wszyscy wierni proszeni są o modlitwę w intencji diecezji i jej pasterzy.

Pro memoria