Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXXIII Niedzielę Zwykłą, 18 listopada 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.11.2018 r.

W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzi Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek skierował swoje orędzie na ten dzień. Można go wykorzystać w celach duszpasterskich.

W niedzielę 25 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego o godz. 12.00. Parafie proszone są o odnowienie w tym dniu Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w sobotę, 8 grudnia br. w Rudnej Wielkiej, o godz. 15.00 podczas Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo lektorom. Bliższych informacji udziela ks. Tomasz Blicharz. DLSO informuje także, że organizowana jest XI edycja rozgrywek rzeszowskiej ligi lektorskiej w piłce halowej. Zgłoszenia do 26 listopada przyjmuje ks. Tomasz Blicharz.

Diecezjalne Studium Organistowskie i Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na Dzień Skupienia dla Organistów połączony z IX Seminarium Organowym, który odbędzie się 24 listopada 2018 r. w Rzeszowie. Początek o godz. 9.00 w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 71. Zakończenie ok. godz. 13.30. Szczegóły na stronie www.dsorzeszow.pl oraz na plakatach przesłanych do parafii w ubiegłym tygodniu.

W dniach od 7 do 9 grudnia w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE.

Powrócił problem oszusta wyłudzającego pieniądze od księży. Oszust ten stosuje metodę „na nowego parafianina”. Wszystkich księży proszę o zachowanie roztropności. W przypadku zaistnienia tego typu zdarzenia należy niezwłocznie poinformować Policję.