Oaza ewangelizacyjna w Irlandii

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

“Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu” (Dz 20,35b)

W dniach 26-29.10.2018 odbyły się pierwsze oazowe rekolekcje dla polskiej młodzieży w Irlandii – Oaza Ewangelizacji. Na miejscu znajdowały się już nasze 3 misjonarki: Weronika Sarna i Giovanna Jakimowicz mieszkające i posługujące w Cork oraz Kasia Herman z Dublina. Ksiądz Piotr Galus z Cork z dużym zaangażowaniem troszczył się, aby te rekolekcje mogły się odbyć. Było trochę obaw, baliśmy się np. że temat, który zamierzaliśmy podjąć, będzie zbyt trudny dla uczestników.

Do Irlandii polecieliśmy w czwórkę: Agnieszka Kąkol, Maciek Stępień, ja i ks. Tomasz Rusyn. Jechaliśmy nastawieni na obecność 52 uczestników. Było dla nas ogromnym zaskoczeniem, że tak wiele osób chce przyjechać na rekolekcje. Zapisy trwały do momentu oficjalnego rozpoczęcia, niektórzy uczestnicy zrezygnowali, ale wystartowaliśmy z 57 osobami. Chwała Panu!

Po pierwszych dniach wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Mimo rozpiętości wiekowej (10-18 lat) uczestnicy byli mocno zaangażowani oraz wsłuchani w to, co Pan Bóg chce im przekazać. Odkrywaliśmy miłość i miłosierdzie Boże, uczyliśmy się ufać Bogu i powierzać Mu swoją drogę. Mimo tak krótkiego czasu treści Oazy Ewangelizacyjnej poznaliśmy w pełni. Największą naszą radością było to, że uczestnicy zakochali się w Słowie Bożym, które towarzyszyło im każdego dnia. Z ciekawością szukali i czytali różne fragmenty Pisma Świętego.

Dużym wsparciem podczas pobytu w Irlandii były małżeństwa z Domowego Kościoła, którym bardzo dziękujemy.

Patrycja Wygrzywalska
diecezja rzeszowska