Rzeszów Śpiewa Patriotycznie

„Przybyli ułani pod okienko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko” – te i inne popularne pieśni patriotyczne zabrzmiały podczas koncertu „Rzeszów Śpiewa Patriotycznie” na Rynku w Rzeszowie 11 listopada 2018 r.

Koncert zatytułowany „Rzeszów Śpiewa Patriotycznie” już po raz drugi został przygotowany przez organizatorów koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. Na scenie, razem z chórem i zespołem „Jednego Serca Jednego Ducha”, wystąpił m.in. Leopold Twardowski. Chórem dyrygowała Grażyna Winiarz. Blisko trzy tysiące osób zebranych na rzeszowskim Rynku śpiewało popularne pieśni patriotyczne razem z artystami (przygotowany w nakładzie tysiąca egzemplarzy śpiewnik rozszedł się w ciągu kilku minut i nie wystarczył dla wszystkich chętnych). Gościem specjalnym koncertu była Janina Wierzbicka-Kopeć, żołnierz Armii Krajowej, ps. „Osa”, łączniczka pułkownika Łukasza Cieplińskiego. Podczas koncertu dzieci i młodzież ze Związku Strzeleckiego Strzelec zaprezentowali musztry w mundurach z różnych okresów historycznych.

Na zakończenie koncertu ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik, organizatorzy koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, udzielili zebranym błogosławieństwa. (tn)

Zdjęcia: tn