Zaproszenie na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

11 listopada przypada 100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w diecezji rzeszowskiej odbędą się uroczyste obchody upamiętniające ten niezwykły czas odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. W wielu kościołach zostaną odprawione Msze święte w intencji Ojczyzny oraz poległych.

Jasło

10 listpada (godz.19.00) – Prelekcja o. Tadeusza Porębskiego: Wkład Kościoła w dzieło niepodległości.
11 listopada (godz.9.00) – Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych (jasielski kościół franciszkanów).

Imprezy towarzyszące:

7 listopada
(godz.10.00) – Inscenizacja umieszczenia Godła Państwowego na budynku Starostawa Powiatowego w Jaśle, pokaz strojów z epoki, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

8 listopada (godz.17.00) – prezentacja ksiażki o. Zdzisława Gogoli: Niezłomni ziemi jasielskiej (Muzeum Regionalne w Jaśle)

9 listopada (godz.10.30) – Wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczyposoplitej Polskiej, Polonez dla Niepodległej.

Dębowiec

11 listopada (godz. 11.00) – Uroczysta Msza św. (sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej), złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą żołnierzy AK oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kołaczyce

11 listopada (godz.11.00) – Msza św. w intencji Ojczyzny (kościół parafialny pw. św. Anny), uroczysty apel oraz złożenie kwiatów pod pomnikami na rynku, koncert orkiestry dętej OSP Osobnica działającej przy GOK Jasło.

Nowy Żmigród

11 listopada (godz.15.00) Msza św. w intencji Ojczyzny (kościół parafialny pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła), uroczystości rocznicowe pod pomnikiem AK-ZWZ: uroczyste wystawienie warty honorowej, modlitwa za Ojczyznę, apel pamięci, złożenie kwiatów, program artystyczny w wykonaniu uczniów SP w Łężynach (hala sportowa w Nowym Żmigrodzie).