Newsy

Zostań Aniołem potrzebujących

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Z inicjatywy księży Misjonarzy Saletynów z Dębowca ruszyła tegoroczna edycja akcji charytatywnej „Zostań Aniołem”. Celem wydarzenia jest zebranie darów dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego Caritas w Jaśle.

W zeszłym roku inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki wielu Aniołom Dobroci, kilkadziesiąt paczek trafiło do osób starszych, samotnych i chorych. Czy i w tym roku będzie podobnie?

Zasadniczym celem akcji jest sprawienie miłej niespodzianki oraz wywołanie uśmiechu i radości na twarzach chorujących i samotnych, by mogli choć na chwilę zapomnieć o doskwierającym bólu, cierpieniu i problemach dnia codziennego.W zakładzie przebywa obecnie ponad 40 osób. Każda z nich zmaga się z niepełnosprawnością, unieruchomieniem fizycznym, wewnętrzną pustką i samotnością.

Aby wziąć udział w akcji należy ze specjalnie przygotowanej tablicy wylosować Anioła. Każdy z Aniołów Dobroci zawiera informacje o danym podarunku. Tablica zamieszczona została w przedsionku dębowieckiej Bazyliki. Podarunek można również przygotować według własnego uznania i dostarczyć osobiście na Furtę Klasztorną, do zakrystii, księgarni Wydawnictwa La Salette bądź przesłać na adres: Dębowiec 55, 38-220 Dębowiec do 25 listopada.

Natalia Janowiec