Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Adwentu, 23 grudnia 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – IV NIEDZIELA ADWENTU, 23.12.2018 r.

Dzień 27 grudnia, w którym obchodzimy liturgiczne święto św. Jana Apostoła, jest równocześnie dniem imienin Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Wszyscy, którzy chcą pomodlić się wspólnie w intencji Solenizanta i złożyć Mu osobiście życzenia, są zaproszeni w tym dniu do katedry rzeszowskiej na godz. 18:00.

W dniu 28 grudnia po raz kolejny organizowany jest w Rzeszowie „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.15 na Starym Cmentarzu (ul. Szopena).

Spotkanie świąteczne Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się w dniu 29 grudnia 2018 r. (sobota). Rozpoczęcie o godz. 9 w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie (ul. 3-go Maja). Po Mszy Św. spotkanie w budynku kurii.

Diecezjalne Duszpasterstwo LSO zaprasza w okresie ferii zimowych na kursy dla lektorów i animatorów. Szczegóły w oddzielnym pliku elektronicznym.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na obozy młodzieżowe podczas ferii zimowych. Szczegóły na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl

Najbliższe edycje katechezy przedmałżeńskiej w Ośrodku Rekolekcyjnym “Effatha” w Zaczerniu będą miała miejsce w dniach : 04 – 06 stycznia 2019, 12 – 14 kwietnia 2019 oraz 26 – 28 kwietnia 2019 r. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 17:00 a kończą w niedzielę po obiedzie. Obejmują cykl 10 spotkań oraz część rekolekcyjną i warsztaty grupowe. Rekolekcje są organizowane dla młodzieży, która pragnie dobrze przygotować się do małżeństwa. Zapisy na nowej stronie www.effatha.parafia.info.pl lub pod numerem tel. 605334199.

Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” informuje, że jak co roku, świąteczny numer jest o zwiększonej objętości, bogaty w wyjątkowe treści i bardzo atrakcyjny przez teksty wybitnych autorów. W numerze znajdziemy kalendarz na rok 2019, płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego oraz obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny – na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.

Ks. Józef Brzostowski przygotował film dokumentalny pt. „Kościół na Podkarpaciu”, który opowiada o życiu pięciu diecezji działających na terenie województwa podkarpackiego. Emisja filmu w TVP Rzeszów 28 grudnia o godz. 18 oraz 30 grudnia o godz. 10.

Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne w dniach: 24, 27 i 31 grudnia 2018 r.

Wszystkim Kapłanom i Wiernym Świeckim w imieniu pracowników Kurii składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
Kanclerz Kurii
ks. Piotr Steczkowski

List Rektora KUL
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Propozycja homilii na Niedzielę Świętej Rodziny
Ferie dla KSM
Ferie dla LSO