Kurs Nowe Życie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W dniach 7-9 grudnia 2018 roku w Domu Diecezjalnym Tabor odbył się Kurs Nowe Życie, którego organizatorem i prowadzącym była Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI.

W rekolekcjach uczestniczyło 50 osób. Konferencje wygłaszali członkowie szkoły. Jak przyznali sami uczestnicy, były one bardzo ciekawie opracowane przy użyciu metod audiowizualnych. Po każdej konferencji rekolektanci brali udział w tak zwanej dynamice, która podsumowywała głoszenie i jeszcze wzbudzała głębsze refleksje. Treścią konferencji było ogłoszenie kerygmatu, czyli żywego Jezusa. Prowadzenie kursu nie jest łatwym zadaniem, dana szkoła uczy się metody przez kilka miesięcy pod nadzorem wizytatorów z centrali krajowej. Nasza diecezjalna szkoła jest pilotowana przez SNE z Tarnowa: ks. Artura Ważnego i Beatę Stach. Kurs, który odbył się w miniony weekend był szczególny – szkoła rzeszowska otrzymała certyfikat uprawniający do samodzielnego prowadzenia Kursu Nowe Życie. Warto nadmienić, że podobnych kursów jest opracowanych 21. Ksiądz Piotr Gnat, dyrektor diecezjalnej szkoły powiedział, że jest dumny z poziomu przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji przez osoby świeckie. Jak przyznali sami uczestnicy, nie spodziewali się, że czas ten będzie dla nich tak owocny i ciekawie przeżyty. Pogłębili oni swoją wiarę i przede wszystkim doświadczyli mocy żywego Boga. Praktyką kursów jest, by nie zdradzać technik i form przekazu osobom, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w rekolekcjach, aby same mogły przeżyć w pełni dane rekolekcje, kiedy zdecydują się wziąć udział w nich. Jak przyznają Ci, którzy podczas tego czasu otrzymali wiele łask, każdy powinien choć raz w życiu przeżyć takie rekolekcje.

Paulina Lęcznar