Newsy

Spotkanie wigilijne dla ubogich

Wpisany przez Natalia Janowiec

Jak co roku z inicjatywy Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Jasielskiego Okręgu Caritas około 150 samotnych i potrzebujących zasiadło do wigilijnego stołu w Jaśle.

Święta Bożego Narodzenia nie zawsze mogą kojarzyć się z radością, szczęściem, spokojem i ciepłem rodzinnego domu. W tych dniach osoby ubogie, samotne i bezdomne często odczuwają szczególną pustkę i smutek. Chrystus narodził się dla każdego człowieka. Jego przyjście przypomina o wielkiej prawdzie, iż Bóg pragnie być blisko ludzi, dla których Jego obecność powinna być największą radością.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęły występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Następnie wszyscy zebrani pomodlili się oraz podzielili opłatkiem. Szczególne słowa radości i najlepszych życzeń skierował do obecnych biskup Edward Białogłowski.

Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu wigilijnego nakrytego białym obrusem. Każdy mógł spróbować świątecznych potraw. Na stołach pojawił się barszcz biały z grzybami, kapusta z grochem, ryba z ziemniakami oraz ciasta i owoce. Nastrój ubogacał śpiew kolęd prowadzony przez ks. dr Piotra Potyrałę, wicedyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Miłą niespodzianką okazały się także podarunki. Każda osoba, otrzymała świąteczną paczkę. W paczce znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz słodycze.

Fot. N.J