Uroczystości jubileuszowe w Babicy

Wpisany przez Natalia Janowiec

Szkoła Podstawowa w Babicy obchodziła jubileusz 170-lecia istnienia i działalności. Obchody połączone zostały z 15. rocznicą nadania Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II w Babicy, 45. rocznicą wizyty kardynała Karola Wojtyły oraz 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Świętowanie tak zacnych jubileuszy rozpoczęto Mszą świętą w kościele pw. Dobrego Pasterza w Babicy. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

W czasie wspólnej modlitwy dziękowano Bogu za dar osoby Jana Pawła II, Jego pontyfikat i nauczanie. Za wstawiennictwem świętego Papieża Polaka wypraszano potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej.

3 grudnia 1973 roku w parafii pw. Dobrego Pasterza w Babicy kardynał Karol Wojtyła przewodniczył Mszy świętej w intencji śp. ks. prałata Jana Maca. O życie wieczne dla zmarłego kapłana modlili się także: biskup Bolesław Taborski oraz biskup Tadeusz Błaszkiewicz. To historyczne wydarzenie upamiętnia tablica znajdująca się w przedsionku świątyni. Wizytę w parafii Babica wspominał sam Jan Paweł II, który powiedział „Pamiętam ten kościółek, w czasie mszy świętej kapały mi na głowę krople wody”.

Fot. ks. Ł. Hendzel