Zmarł śp. ks. Czesław Kółko

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

W dniu 12 grudnia 2018 r. w wieku 63 lat i w 38 roku kapłaństwa zmarł śp. Ksiądz Kanonik Czesław Kółko, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Szczecinie.

Ks. kan. Czesław Kółko urodził się 1 września 1955 r. w Turbii (diec. sandomierska). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka w dniu 6 czerwca 1981 r. w Przemyślu. W dawnej diecezji przemyskiej pełnił posługę wikariusza m.in. w Nowym Żmigrodzie oraz w parafii farnej w Rzeszowie. Od 1985 r. posługiwał w archidiecezji szczecińskiej, najpierw jako wikariusz a następnie jako proboszcz parafii w Kolinie oraz Świętej Trójcy w Szczecinie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 15 grudnia 2018 r. w parafii Świętej Trójcy w Szczecinie o godz. 10.00.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…