Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 13.01.2019 r.

W dniu 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. W tym dniu módlmy się szczególnie gorąco w intencji naszej diecezji – wszystkich duszpasterzy i wiernych. Centralne uroczystości ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara odbędą się 19 stycznia w katedrze rzeszowskiej wg następującego harmonogramu:
godz. 16 – Koncert w wykonaniu chóru katedralnego Pueri Cantores Resovienses
godz. 17.30 – Nieszpory
godz. 18 – Uroczysta Eucharystia połączona z instalacją nowych kanoników kapituły katedralnej

W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z naszej diecezji udaje się na nie dwudziestoosobowa delegacja (3 kapłanów i 17 osób świeckich). Módlmy się o owocny przebieg tych dni.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). Materiały można pobrać ze strony internetowej www.ekumenia.pl.

19.01.2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz.14.00 odbędzie się spotkanie Rodzin Misjonarzy (szczegóły na plakacie). Prosimy księży proboszczów o poinformowanie rodzin szczególnie sióstr zakonnych pracujących na misjach a pochodzących z Waszych parafii o tym spotkaniu.

Zapraszamy Siostry zakonne na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 14.01.2019 u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Początek spotkania godz. 9.00, Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył ks. bp Ordynariusz Jan Wątroba. Temat spotkania: Posłani do budowania jedności wspólnoty w mocy Bożego Ducha.

Spotkania opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędą się: w sobotę 19 stycznia 2019 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00, oraz w niedzielę 20 stycznia 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

Domowy Kościół zaprasza serdecznie na jasełka, które odbędą się 20 stycznia 2019 o 16:00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 25. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny zainteresowane wspólnotą Domowego Kościoła. Po jasełkach krótka prezentacja wspólnoty. Zachęcamy Duszpasterzy do zaproponowania tych jasełek szczególnie rodzinom, które rozważają włączenie się do Domowego Kościoła. Wstęp wolny.