Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, 06.01.2019 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Uroczysta Eucharystia w intencji Biskupów z ich udziałem będzie sprawowana 6 stycznia o godz. 17:00 w katedrze rzeszowskiej. Serdecznie zapraszam.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki Trzech Króli. Włączajmy się w tę inicjatywę, która jest wyrazem chrześcijańskiej kultury i tradycji oraz przyczynia się do radosnego przeżywania naszej wiary i tego ważnego święta.

Referat Misyjny przypomina, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego składka przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

Przypominamy także, że Uroczystość Objawienia Pańskiego to święto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Z tej okazji w kościele św. Rocha w Rzeszowie 6.01.2019 o godz.17.00 odbędzie się charytatywny koncert kolęd na rzecz misji. Serdecznie zapraszamy.

DD Tabor w Rzeszowie zaprasza kandydatów do bierzmowania, 12 stycznia 2019 r. na dzień skupienia pt.: “Z Ducha dla ducha”. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie Mszą Św. o godz. 16.00. Posługują: Witek Wilk – świecki ewangelizator, ks. Daniel Drozd i ks. Tomasz Rusyn oraz animatorzy Ruchu Światło-Życie. Przewidziany jest posiłek dla uczestników. Udział indywidualny lub grupowy należy zgłosić przez formularz dostępny na: www.tabor.rzeszow.pl. Każdy uczestnik musi posiadać zgodę od rodziców na piśmie. Udział w dniu skupienia jest bezpłatny, ale można złożyć dobrowolną ofiarę na poczet kosztów związanych z posiłkiem. Zapraszamy!

20 stycznia 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Msza św. o godz. 11 w kaplicy seminaryjnej.