Newsy

Bartek Krakowiak: Wiara w Boga nie jest nudą

Wpisany przez Natalia Janowiec

W przeddzień uroczystości Matki Bożej Gromnicznej w parafii pw. św. Antoniego w Jaśle, odbył się franciszkański wieczór Chwały i Uwielbienia. Gościem modlitewnego spotkania był Bartek Krakowiak, który podzielił się świadectwem głębokiej wiary oraz radością nawrócenia. 

Słynie ze swej pieszej wędrówki do Medjugorie. Droga do Matki odmieniła jego życie była wręcz nagrodą oraz owocem dopełnienia: Za ostatnie 100 zł kupiłem plecak i na drugi dzień rano po prostu wyszedłem. Ten czas był najpiękniejszym okresem, jaki przeżyłem do tej pory. Mimo że nie miałem nic, to czułem ogromną bliskość Boga.

Do celu dotarł 1 sierpnia 2017 roku. Dzieląc się swoimi przeżyciami podkreślał, że najważniejsza jest wiara w Boga, która nie jest nudą lecz prawdziwym źródłem życia chrześcijańskiego.

Dziś, wielu młodych ludzi nazywa Bartka “apostołem Chrystusa”, “apostołem Maryi”, świadczącym o ich żywej i prawdziwej obecności: Moim celem jest głoszenie prawdy, że wśród nas jest obecny Bóg. Cieszę się, że jako zwykły chłopak niemający w zanadrzu tak naprawdę nic, mogę świadczyć o Jezusie – mówił Bartek.

Ważnym momentem dla zebranych we franciszkańskiej świątyni była Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta. Każdy mógł osobiście pogłębić relację z Bogiem, zawierzyć własne życie oraz podziękować za wszelkie dobro i łaski płynące prosto z Bożego Serca.

Fot. N.J