Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na VII Niedzielę Zwykłą

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.02.2019 r.

Informuję Czcigodnych Księży Proboszczów, że ulega zmianie termin wprowadzenia nowych zasad dystrybucji prasy katolickiej. Nowe zasady będą obowiązywać nie od pierwszej niedzieli marca (jak było planowane), ale od pierwszej niedzieli kwietnia 2019 r.

W dniach od 8 do 10 marca 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu odbywać się będą doroczne rekolekcje dla szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej. Rekolekcje te są ważnym momentem formacyjnym dla szafarzy. Dlatego proszę Księży Proboszczów o poinformowanie szafarzy posługujących w parafii i zachęcenie ich do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Zgłoszenia i zapisy u odpowiedzialnych rejonowych.

Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie w niedzielę 3 marca 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpieli i oddali życie za Polskę niepodległą. W Województwie Podkarpackim obchody organizuje rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

W sobotę, 2 marca 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie formacyjne dla katechetów świeckich. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej w niedzielę, 3 marca 2019 r. organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy. Centralne obchody odbędą się w Rzeszowie. Rozpoczęcie w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy Świętej o godz. 9.30. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie.