Zmarł śp. ks. Antoni Sanecki z parafii Czudec

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Ks. Antoni Sanecki urodził się 22 października 1946 roku w Przedmieściu Czudeckim – parafia Czudec.
Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Przemyślu w latach 1964-1970. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1970 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii: Korczyna, Uherce, Krzywcza, Pruchnik, Stary Żmigród, Strzyżów, Tarnobrzeg – Miechocin, Krosno.
Posługę proboszcza pełnił w parafii: Tarnobrzeg – Mokrzyszów i Tarnowska Wola.
W roku 2016 przeszedł na kapłańską emeryturę.

Pełnił przez dwie kadencje funkcję wicedziekana dekanatu Tarnobrzeg-Południe. Był dekanalnym wizytatorem katechetycznym. W 1996 r. został uhonorowany godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Opatowie.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek (11 lutego 2019 r.)
Godz. 17.00 – Msza święta żałobna w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu
Godz. 19.00 – Nieszpory żałobne w parafii Tarnowska Wola

Wtorek (12 lutego 2019 r.)
Godz. 13.00 – Msza święta pogrzebowa w parafii Tarnowska Wola. Po mszy świętej złożenie ciała na cmentarzu komunalnym w Tarnobrzegu-Sobowie

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…