Jasło: Wizytacja kanoniczna w parafii Chrystusa Króla

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W dniach 10 – 11 marca 2019 r. parafia Chrystusa Króla w Jaśle przeżywała wizytację kanoniczną. Dokonał jej bp Edward Białogłowski.

Wizytacji kanonicznej parafii podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno – gospodarczego. Rozpoczęto uroczystym przywitaniem oraz mszą św., podczas której Biskup m.in. dziękował za trud wznoszenia nowej świątyni i zachęcał nadal do modlitwy i ofiarności wszystkich parafian.

Po mszy św. spotkał się z grupami parafialnymi. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nowa forma modlitewna, powstałe Kręgi Matki Bożej Szensztackiej. Jest 8 Kręgów (80 rodzin zaangażowanych), a 9 Krąg modlitewny pobłogosławił i rozesłał sam Biskup.

Na Mszy św. popołudniowej udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, jednocześnie zachęcając, by swoją wiarę nadal mężnie wyznawali, bronili ją i według niej żyli. Wizytacja dobiegła końca następnego dnia po pobycie w Szkole Podstawowej, czyli w ZSM nr 6 w Jaśle. Dzieci wraz z Gronem Pedagogicznym przywitały Biskupa, następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna o patronie szkoły – majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”oraz spotkanie z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym. Biskupie “Błogosław nam i wspieraj Bożym Słowem”.

ks. Krzysztof Kalamaszek