Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10.03.2019 r.

W sobotę, 16.03.2019 r. odbędą się kongregacje kapłańskie: w Rzeszowie w DD „Tabor” od godz. 9 do 12 oraz w Jaśle w domu parafialnym „Fara” w godz. od 13 do 16.

13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.

Zapraszamy Siostry Zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek 10.03.2019r., o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Modlitwą otoczymy Solenizanta JE bpa Kazimierza Górnego, refleksję nad rolą Ducha Świętego w przyjmowaniu cierpienia i apostolskim wymiarem cierpienia poprowadzi ks. Infułat Wiesław Szurek.

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej zaprasza Czcigodnych Księży Asystentów Dekanalnych i Parafialnych AK, Prezesów POAK oraz członków i sympatyków Stowarzyszenia na formacyjne spotkania dekanalne, które odbędą się w dniach od 11 marca 2019 r. do 23 marca 2019 r. według załączonego harmonogramu.

14 marca 2019 r. o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy.

Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 14 marca odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się 23 marca 2019 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. Początek o godz. 9.00. Dzień skupienia poprowadzi o. Nikodem Kilnar, paulin, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych w Polsce. Szczegółowe informacje zostaną przesłane do parafii.

25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej Adopcji można nabyć w Kurii u Pana Portiera. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00. 24 marca w parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie o godz. 20.00 odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Drogę Krzyżową i Eucharystię. Prosimy Duszpasterzy o przekazanie informacji o czuwaniu i pochówku wszystkim rodzicom, którzy są dotknięci dramatem śmierci dziecka. Przesyłamy plakat informujący o szczegółach tych wydarzeń.