Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2019 r.

Niedziela 17 marca jest Niedzielą “Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek. Ofiary można wpłacić w Referacie Misyjnym bądź na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Przypominamy, że Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów odbędzie się w sobotę 23 marca 2019 r. Szczegóły na zaproszeniach, prosimy o przekazanie zaproszeń organistom.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje wielkopostne, których tematem będzie wezwanie: „EUCHARYSTIA – pokarm na życie wieczne i zapowiedź zmartwychwstania”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy pw. Św. Brata Alberta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60) w dniach 23 – 25 marca 2019 r. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji wielkopostnych. Szczegóły na stronie Internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

W niedzielę 24 marca 2019 r. w Markowej (diec. przemyska) odbywać się będą uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchody te są połączone z 75. rocznicą śmierci Rodziny Ulmów. Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym w Markowej o godz. 11. Program całości w załączniku.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym “Miriam” zaprasza na XXI Wieczór Charyzmatyczny w dniu 20 marca 2019 roku (środa) w kaplicy DD „Tabor” w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 18.
Muzeum Diecezjalne i DD “Tabor” zapraszają na spektakl teatralny Sceny Propozycji UR o bł. ks. Józefie Kowalskim. Odbędzie się on 27 marca 2019 (środa), o godz. 18.00 w dużej auli DD „Tabor”. Wstęp wolny.

W dniach od 29 do 31 marca 2019 r. w DD Tabor w Rzeszowie odbywać się będzie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów katolickich.

Rzeszowskie kino „Zorza” oferuje projekcję dobrych filmów respektujących i wyrażających chrześcijańskie wartości. Warto zainteresować tymi filmami zwłaszcza młodzież.

Z okazji XV Narodowego Dnia Życia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na koncert muzyczny w wykonaniu młodzieży rzeszowskich szkół. Koncert odbędzie się w WDK w Rzeszowie (ul. Okrzei 7) w dniu 21 marca 2019 r. o godz. 10.