Rzeszów: Spotkanie modlitewne z prośbą o cud potomstwa

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Kolejne spotkanie modlitewne z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci odbyło się 14 marca w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Prowadził je ks. Damian Zięba posiadający pozwolenie biskupa Jana Wątroby.

Msze Świętą poprzedzała modlitwa różańcowa, którą prowadziła parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”. W tym czasie można było skorzystać też z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W homilii w Mszy Świętej, ks. Damian przypominał, że Bóg zachęca nas do bliskości z Nim, bo On jest wybawcą. Mamy się do Niego zwracać, jak Estera w pierwszym czytaniu: „Wybaw nas ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i nie mającą nikogo oprócz Ciebie, Panie, który wiesz wszystko” (Est 14,17t).

Po zakończonej Mszy odbyła się adoracja, w czasie której błagaliśmy o uwolnienie i dar potomstwa dla małżeństw w Imię Jezusa i przez Jego Przenajświętszą Krew, a dla matek oczekujących dzieci prosił o błogosławieństwo. Na zakończenie każdy mógł podejść do księży, którzy wkładali ręce i udzielali błogosławieństwa.

Zapraszamy na następne nabożeństwa. Zawsze drugi czwartek miesiąca, 17.30 – różaniec i spowiedź, 18.00 – Msza Święta, 18.40 – adoracja z modlitwą. Kolejne spotkanie 11 kwietnia w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.