Folusz: plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej

Wpisany przez Natalia Janowiec

Plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej w Foluszu cieszy się wieloletnią tradycją.

Inscenizacja została przygotowana przez pracowników Sekcji Terapii Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z jego mieszkańcami, którzy jak co roku zaangażowali się w przygotowanie i odtworzenie ról, aby pokazać obraz Chrystusowej męki na Golgotę.

Przepiękna scenografia oraz stroje wiernie oddające każdą postać, wprowadziły zebranych w istotę wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

Inscenizacja rozpoczęła się na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Trasa drogi krzyżowej wiodła do kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozważania czytali przedstawiciele z zaproszonych placówek z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

W wydarzeniu uczestniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Zdjęcia – ks. Ł. Hendzel