Newsy

Jasło: wizytacja kanoniczna parafii pw. św. Antoniego

Wpisany przez Natalia Janowiec

W dniach 31 marca – 1 kwietnia biskup rzeszowski Jan Wątroba dokonał wizytacji kanonicznej w parafii pw. św. Antoniego w Jaśle. Wizytacja pasterska wyjątkowo wpisała się w obchodzony w tym roku Jubileusz 50-lecia istnienia parafii.

W ramach wizytacji biskup spotkał się z członkami wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych, a także grupami duszpasterskimi dorosłych: LSO, oazą, scholą dziecięcą, młodzieżą franciszkańską i maryjną, członkami parafialnej świetlicy, radą parafialną, Caritas, Akcją Katolicką, grupą biblijną, wspólnotą „Wiara i Światło”, chórem Antonianum, członkami Żywego Różańca, FZŚ, przyjaciółmi Radia Maryja, Rycerstwem Niepokalanej, ADŚ, grupami adorującymi Najświętszy Sakrament, przedstawicielami neokatechumenatu, szafarzami oraz wspólnotą poalphową.

Biskup spotkał się także z osobami duchownymi i konsekrowanymi. Nawiedził chorych, a także dzieci i młodzież w szkołach znajdujących się na terenie parafii.

W czasie wizytacji biskup rzeszowski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła również Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Zwracając się do młodzieży, biskup przypomniał o najważniejszych darach Ducha Świętego umacniających naszą wiarę i miłość w Boga. Jak podkreślił, to dary łaski pomagające każdemu człowiekowi osiągnąć zbawienie.

Zdjęcia – Natalia Janowiec