Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Zmartwychwstania 21 kwietnia 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 21.04.2019 r.

W czwartek, 25 kwietnia o godz. 9 w Instytucie Teologiczno –Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się diecezjalny finał 23 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zapraszamy finalistów wraz z katechetami. Program finału jest zamieszczony na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej.

W sobotę, 27 kwietnia 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się doroczne sympozjum katechetyczne. Rozpoczęcie o godz. 9:00

W dniach 28. 04 – 05.05 Kościół w Polsce przeżywać będzie 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska Pomaga – Miłosierni miłosierdzia dostąpią.

Parafia św. Łukasza w Mrowli zaprasza do udziału w konkursie Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 19 maja 2019 roku. Do udziału zapraszamy schole, grupy śpiewacze KSM i Ruchu Światło-Życie działające przy parafiach lub w szkołach. Na rozpoczęcie konkursu zostanie odprawiona msza św. o godz. 14 w kościele w Mrowli. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są pod numerem telefonu 510 284 230 do 15 maja.

Kuria diecezjalna będzie czynna od wtorku, 23 kwietnia. W dniach 1-3 maja 2019 r. kuria będzie nieczynna.

W imieniu pracowników Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie wszystkim kapłanom i wiernym składam najlepsze życzenia wielkanocne. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały udziela Wam obficie swoich darów. Wesołego Alleluja!!!

ks. Piotr Steczkowski
Kanclerz Kurii