Triduum Paschalne w Katedrze Rzeszowskiej

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

WIELKI CZWARTEK
 O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu przeniesienie Pana
Jezusa do Ciemnicy w dolnym kościele
 Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK
 Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa.
 Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta).
 Czuwanie w Ciemnicy od godz. 6.30.
 W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej.
 O godz. 7.00 odprawiona zostanie Ciemna Jutrznia z katechezą. Zapraszamy wszystkich parafian.
 O godz. 8.00 Droga Krzyżowa.
 O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 O godz. 17.00 Droga Krzyżowa spod obelisku św. Jana Pawła II w Parku Papieskim.
 O godz. 18.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu.
 Adoracja do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA
 Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 6.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej. Adorują:
Honorowa Straż Katedralna oraz ministranci i Korony Różańcowe .
 O godz. 7.00 Ciemna Jutrznia z katechezą.
 W godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny święcenie pokarmów wielkanocnych. Odłóżmy część z nich do koszy. Zostaną one tego samego dnia dostarczane przez członków Komisji Charytatywnej do rodzin ubogich i potrzebujących.
 O godz. 15.00 Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia.

WIELKANOC
 W sobotę o godz. 20.00 uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej, na którą prosimy przynieść świece.
 W Niedzielę Zmartwychwstania od godz. 5.00 adoracja prowadzona przez młodzież.
 Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę.
 Nie ma Mszy Świętej o godz. 19.00.