40. rocznica święceń kapłańskich biskupa Jana Wątroby

Wpisany przez Natalia Janowiec

27 maja 1979 roku otrzymaliśmy sakrament święceń. W kaplicy Najświętszej Maryi Panny – Pani Rzeszowskiej dziękujemy za otrzymane łaski, prosimy o Boże błogosławieństwo, o moc Bożego ducha na te lata, które Pan pozwoli nam jeszcze przeżyć i w nich posługiwać – mówił biskup Jan Wątroba zwracając się do kapłanów koncelebrujących Mszę świętą, przybyłych z Archidiecezji Częstochowskiej.

Homilię okolicznościową wygłosił Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie ksiądz dr Paweł Pietrusiak. Mówił między innymi: Drodzy jubilaci, kiedy Zmartwychwstały spotkał po raz ostatni Piotra na brzegu morza, to wtedy powierzył mu szczególną misję: Piotrze paś baranki moje. Jedną z najważniejszych funkcji kapłańskich jest posługa przewodzenia… Dziś trzeba przypomnieć sobie, że najpiękniejszą ikoną Jezusa – Dobrego Pasterza, jest Jezus ukrzyżowany, bo najważniejszy akt Jego pasterzowania odbył się wtedy, gdy Jezus oddawał swe życie na krzyżu za tych, których kochał, a oni Jego miłości nie rozumieli… Na ile uda nam się upodobnić do tego modelu, na tyle naprawdę będziemy kochali kapłaństwem.

Tekst i zdjęcia ks. Ł. Hendzel