Newsy

Finał Papieskiego Konkursu Młodych 2019

Wpisany przez Natalia Janowiec

W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, odbył się finał XIV Papieskiego Konkursu Młodych „Ojciec Święty Jan Paweł II – przyjaciel młodych”. Konkursowi patronował biskup rzeszowski Jan Wątroba.

 W liście skierowanym do organizatorów z dnia 27.03.2019 roku biskup napisał: Cieszę się, że konkurs na nowo będzie przybliżał dzieciom i młodzieży wartości głoszone przez świętego Jana Pawła II oraz będzie budził do niego szacunek dzięki pracom wykonanym przez uczniów szkół powiatu jasielskiego w kategoriach: recytatorskiej i wokalnej. Wszystkim organizatorom i uczestnikom konkursu życzę obfitego błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętego Jana Pawła II.

Uczestnicy konkursu pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny. W kategorii recytatorskiej młodzi zaprezentowali poezję Karola Wojtyły. Widzowie usłyszeli m.in. Pieśń o słońcu niewyczerpanym, Do Sosny Polskiej, Jan Paweł II – Tryptyk Rzymski – medytacje, Cierpienie, Uwielbiam Cię. W kategorii wokalnej publiczność wysłuchała kilkanaście utworów muzycznych nawiązujących do życia, działalności i nauczania Jana Pawła II.

Celem tegorocznej edycji było wyrażenie uczuć miłości i przywiązania do Ojca Świętego Jana Pawła II, utrwalenie pamięci o Papieżu Polaku oraz propagowanie poezji i piosenek o tematyce religijnej. Konkurs ten miał również na celu uczcić 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Zdjęcia – Natalia Janowiec