Jubileusz 20-lecia Bractwa św. Józefa w Rzeszowie

Wpisany przez Natalia Janowiec

Członkowie Bractwa św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu dziękowali Panu Bogu i swojemu Patronowi za 20 lat istnienia.

Mszę świętą dziękczynną celebrował biskup Jan Wątroba, który w homilii przypomniał, że św. Józef jest patronem całego Kościoła powszechnego, a naśladowanie go łączy się z wiernym trwaniem przy Jezusie i Maryi.

Biskup podziękował Bractwu za modlitwę, w której zanoszą intencje Kościoła; diecezji i swojej parafii. W słowie podsumowania wdzięczność wyraził także proboszcz parafii pw. św. Józefa – ks. Waldemar Dopart mówiąc, że mężczyźni z Bractwa św. Józefa spieszą zawsze ze swoją pomocą ilekroć zaistnieje taka potrzeba. Życzył także, by Bractwo rozrastało się i mogło funkcjonować w dalszych latach.

W uroczystościach na Staromieściu uczestniczyli także członkowie Bractw św. Józefa z sąsiednich diecezji.

Tekst i zdjęcia – ks. Ł. Hendzel