Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkanocną, 12 maja 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 12.05.2019 r.

20 maja, przeżywamy 19. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zachęca do zapisów na wakacyjne rekolekcje „Wakacje z Bogiem”.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na turnusy wakacyjne w ramach “Wakacji z Bogiem”. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży odbędzie się w trzech ośrodkach rekolekcyjnych: Desznicy, Lipinkach i Przybyszówce. Oferta skierowana jest także do młodzieży spoza KSM. Więcej informacji na temat terminów, cen, planowanych atrakcji oraz formularz zapisowy znajduje się na stronie internetowej ksm.rzeszow.pl.

Składka z przyszłej niedzieli (19 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.

Parafia Tarnowiec serdecznie zaprasza w piątek 31 maja 2019 r. na uroczystości odpustowe w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego, połączona z Aktem zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej.

Księża Saletyni zapraszają na odpust majowy do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Suma odpustowa pod przewodnictwem bpa Michała Janochy 19 maja 2019 r. O godz. 11:00.

Serdecznie zapraszamy Siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek 13 maja 2019 o godz. 9:00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie i o 15:00 w Jaśle – Farze. Tematem spotkania: “Obecni w sercu Kościoła na wzór Maryi”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XXIII ambulansowej zbiórki zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Po raz IX będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Zbiórka odbędzie się 12 maja 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Głogowie Małopolskim przy Pizzerii Gusto ul. Piłsudskiego 8 (oś. Niwa).