Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na VI Niedzielę Wielkanocną, 26 maja 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26.05.2019 r.

W dniu 1 czerwca 2019 r. w pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W przyszłym tygodniu zostanie wysłany tekst modlitwy, którą prosimy dołączyć do nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca.

W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w dniu 2 czerwca i przesłanie na konto Caritas. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.

Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 1 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w Dobrzechowie oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w rzeszowskiej katedrze, w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza parafie wchodzące w skład tego województwa oraz jego mieszkańców do składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego. Wszystkie potrzebne dokumenty, a także zasady zgłaszania zadań, można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl

DD TABOR w Rzeszowie zaprasza:
– 23 maja 2019 r. o godz. 18.30 w dużej auli DD TABOR na projekcję filmu: “Rewolucja totalnej wolności”. Organizatorem projekcji jest Męska Grupa im. św. Andrzeja Boboli z Rzeszowa. Wstęp wolny!
– 7-9 czerwca 2019 r. na rekolekcje według myśli ks. Dolindo: Przez Krzyż do nieba. Konferencje głosi Joanna Bątkiewicz-Brożek (autorka książek o ks. Dolindo), a posługuje podczas rekolekcji ks. Daniel Drozd.
– 10-12 czerwca 2019 r. na rekolekcje: Rekolekcje z Ducha – Życie pod cudowną Bożą ochroną w czasie niepokoju i zamętu. Prowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.
– 1-5 lipca 2019 r. na półkolonię dla dzieci w wieku 5-12 lat. Szczegółowe informacje na plakacie i na www.tabor.rzeszow.pl. Półkolonie prowadzi ks. Rafał Flak.