Nabożeństwo Zawierzenia w Tarnowcu

Wpisany przez Natalia Janowiec

1 maja w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbyło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Zawierzenia wzorowane na nabożeństwach fatimskich.

Eucharystii i procesji z figurą Matki Bożej Tarnowieckiej przewodniczył Ks. Dziekan Zbigniew Irzyk. Słowo Boże głosił ks. Ryszard Brudzisz. Służba Liturgiczna naszej parafii zadbała o asystę w czasie Mszy Świętej a schola z parafii Jasło – Fara wykonała pieśni podczas Eucharystii.

Parafia w Tarnowcu należy do najstarszych na Podkarpaciu – została erygowana w 1345. Tarnowiec stał się sławny od czasu sprowadzenia w roku 1789 Figury Matki Bożej Tarnowieckiej, zwanej wcześniej Jasielską. Gotycka figura ma 153 cm wysokości. Wykonana jest z drewna lipowego i pokryta polichromią. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, to jedno z najpiękniejszych sanktuariów diecezji rzeszowskiej. Maryjna świątynia cieszy się niezwykłą czcią wiernych, którzy przynoszą do niej swoje troski, problemy i radości.

Ks. Grzegorz Wolan