Rzeszów: modlitwa o cud potomstwa

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Kolejny czwartek i kolejne spotkanie modlitewne. 9 maja odbyła się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci. W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie zgromadziło się dużo par, które proszą o taki cud oraz wiele matek proszących o błogosławieństwo.

Różaniec przed Mszą Świętą, który poprowadziła parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, wprowadziła nas w klimat spotkania. Już od początku zapraszamy Maryję, aby była razem z nami i wypraszała potrzebne łaski. Wielu ludzi w tym czasie korzysta też z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W homilii w Mszy Świętej, ks. Damian przypominał, że zły duch wpaja w nas kłamstwa: że Bóg się mną nie interesuje, że dla Boga nie jestem ważny.
Tymczasem Jezus daje się nam w prostym, codziennym znaku chleba, pokazując bliskość, a w Chlebie Eucharystycznym dając nam życie wieczne. Po zakończonej Mszy odbyła się adoracja, w czasie której błagaliśmy o uwolnienie i dar potomstwa dla małżeństw w Imię Jezusa i przez Jego Przenajświętszą Krew, a dla matek oczekujących dzieci prosiliśmy o błogosławieństwo. Na zakończenie każdy mógł podejść do księży, którzy wkładali ręce i udzielali błogosławieństwa.

Zapraszamy na następne nabożeństwa. Zawsze drugi czwartek miesiąca, 17.30 – różaniec i spowiedź, 18.00 – Msza Święta, 18.40 – adoracja z modlitwą. Kolejne spotkanie 13 czerwca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.