Służba Bogu, Ojczyźnie i bliźnim

Wpisany przez Natalia Janowiec

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zgromadziły się liczne jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z pocztami sztandarowymi, kompanią honorową i orkiestrą. Podkarpaccy strażacy przybyli do Dębowca w ramach IV Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków.

Corocznie strażacy oraz druhny i druhowie Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej gromadzą się na wspólnej modlitwie w Dębowcu, by za wstawiennictwem Pięknej Pani z La Salette prosić o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę w trudnej i niebezpiecznej często posłudze.

Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup Jan Wątroba.

Modlitwą zgromadzonych przed obliczem Pięknej Pani z La Salette strażaków otaczali również kapłani koncelebrujący Mszę świętą. Wśród nich: ks. st. bryg. dr Jan Krynicki – Kapelan Krajowy Strażaków oraz ks. Paweł Raczyński MS – kustosz dębowieckiego sanktuarium.

Zdjęcia – Natalia Janowiec