Wizytacja pasterska w parafii pw. św. Stanisława

Wpisany przez Natalia Janowiec

W parafii pw. św. Stanisława w Jaśle w dniach 19-20 maja odbyła się wizytacja pasterska, której dokonał biskup Edward Białogłowski.

Uroczyste powitanie biskupa przez parafian i księdza proboszcza Tadeusza Paszka miało miejsce o godz. 7.30. W przedsionku jasielskiej świątyni biskup ucałował relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie uczestniczył we Mszy świętej.

W pierwszym dniu wizytacji biskup spotkał się z grupami duszpasterskimi działającymi w parafii, a więc: Liturgiczną Służbą Ołtarza, KSM, Oazą, Akcją Katolicką, Grupą Modlitewną, Radą duszpasterską oraz Różami Różańcowymi. Odwiedził również miejscowych kapłanów.

W drugim dniu wizytacji biskup nawiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii: Zespół Szkół nr 4, Szkołę Podstawową nr 2, Liceum Ogólnokształcące nr 1 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Biskup odwiedził chorego oraz rodzinę wielodzietną. Po południu spotkał się ze scholą dziecięcą oraz dziećmi i pracownikami parafialnej placówki opiekuńczo-wychowawczej „Arka Młodych”.

Ostatnim punktem programu była Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 80 osób.

Zdjęcia – Natalia Janowiec