Zagrali o Puchar Księdza Dziekana – Dekanalny Turniej Tenisa Stołowego i Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Przez dwie soboty maja, ministranci i lektorzy dekanatu Rzeszów-Północ brali udział w zmaganiach sportowych o Puchar Księdza Dziekana.

11 maja uczestniczyli w Turnieju Tenisa Stołowego, a 18 maja zagrali w Piłkę Nożną.

Przed rozpoczęciem rozgrywek, młodzi tenisiści i piłkarze zostali przywitani przez księdza dziekana Waldemara Doparta. Następnie rozpoczęły się zawody mające wyłonić zwycięzców. Do sportowej rywalizacji przystąpili ministranci i lektorzy z następujących parafii: Łąka, Nowa Wieś, Rzeszów-Staromieście, Stobierna i Wólka Podleśna.

Po wielu zaciętych, stojących na wysokim poziomie, pięciosetowych pojedynkach, wyłoniono zwycięzców w tenisie stołowym:
Pierwsze miejsce indywidualnie i drużynowo wywalczyli ministranci i lektorzy z parafii pw. Św. Józefa w Rzeszowie-Staromieściu,
Drugie miejsce zajęli chłopcy z parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi,
Trzecie miejsce przypadło ministrantom z parafii pw. Św. Onufrego w Łące,
Czwarte wywalczyli przedstawiciele LSO z parafii pw. Św. Jadwigi w Wólce Podleśnej,
Piąte miejsce przypadło ministrantom z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Stobiernej.

Także w piłce nożnej, po ogromnym zaangażowaniu wszystkich drużyn, wyłoniono zwycięzców:
Pierwsze miejsce wywalczyli ministranci i lektorzy z parafii w Wólce Podleśnej,
Drugie miejsce zajęli ministranci z parafii w Nowej Wsi,
Trzecie miejsce przypadło ministrantom z parafii w Łące,
Czwarte zajęli gospodarze turnieju – przedstawiciele LSO z parafii w Rzeszowie-Staromieściu,
Piąte miejsce przypadło ministrantom z parafii w Stobiernej.

Na zakończenie sportowych zmagań wszystkim rozdano słodycze, a zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczyli ks. dziekan Waldemar Dopart wraz z ks. Sławomirem Piętowskim – dekanalnym duszpasterzem LSO i organizatorem turniejów.

Animatorzy LSO z parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Staromieściu