Eucharystia i Festiwal Amoniaczków

Wpisany przez Natalia Janowiec

Drodzy Uczestnicy Pielgrzymki serdecznie zapraszamy Was do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, w dniu 07 lipca 2019 roku na ,,V Dębowiecki Festiwal Amoniaczków – CIASTA PIERNIKOWE”. Festiwal rozpocznie się ok. godz. 14.30 powitaniem przed Bazyliką i o godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, po której nastąpi „BIESIADA MARYJNA”. W czasie biesiady planowane są występy zespołów ludowych, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji. Spotkanie zakończymy wręczeniem nagród ok. godz. 19.00.

W programie Festiwalu planujemy konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane „PIERNIKI” przygotowane przez Uczestniczki Pielgrzymki Kół Gospodyń Wiejskich. Prosimy o przygotowanie oddzielnej porcji do oceny i oddanie jej przed Mszą świętą (między 14.00 a 14.30). Oceniane będą trzy kategorie: smak, estetyka i tradycja.

Zgłoszenie udziału w V Dębowieckim Festiwalu Amoniaczków i Pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich przyjmowane będzie do dnia 30 czerwca br. pod numerem telefonu: 500 281 240.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy Was na pielgrzymkę, która jest wyrazem wdzięczności Bogu za dary i talenty, które posiadamy, a także możliwością docenienia i podziękowania wszystkim, którzy na wzór św. Marty – patronki gospodyń, dbają o nasze tradycje i ogniska rodzinne.

Ks. Paweł Raczyński MS