„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

Rzeszów: 1 czerwca 2019 około 60 mężczyzn przeszło 4 kilometrową trasę z kościoła św. Krzyża do kościoła św. Józefa Kalasancjusza odmawiając w ciszy różaniec. Był to pierwszy „Męski Różaniec”, który będzie kontynuowany w pierwsze soboty miesięcy.

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę prowadził ks. Przemysław Jamro, wikariusz parafii św. Krzyża w Rzeszowie. Po koronce ks. Władysław Jagustyn, proboszcz parafii, nawiązując do obecności figury Matki Bożej Fatimskiej z kościoła św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, przypomniał główne wątki objawień fatimskich i nabożeństwa pierwszych sobót miesięcy, a Paweł Wiśniowski, opiekun Męskiej Grupy, zapoznał zebranych ze sprawami organizacyjnymi „Męskiego Różańca”.

Po modlitwie mężczyźni, niosąc figurę Matki Bożej, przeszli w kierunku Rynku i dalej, czterokilometrową trasą, do kościoła św. Józefa Kalasancjusza. W czasie drogi każdy z uczestników nabożeństwa indywidualnie rozważał tajemnice radosne różańca. W kościele ojców pijarów odbyła się Msza św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Wojciech Wojda SP, wikariusz parafii św. J. Kalasancjusza. Po Mszy św. mężczyźni uczestniczyli w nabożeństwie pierwszych sobót miesięcy.

Sobotnia modlitwa rozpoczęła cykliczne nabożeństwa, które będą się odbywać regularnie w pierwsze soboty miesięcy. Nabożeństwa będą się rozpoczynać w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, a kończyć w kościele św. Józefa Kalsancjusza.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. (tn)

Zdjęcia: tn