Msza święta o dobrego męża i dobrą żonę

Wpisany przez Natalia Janowiec

Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działające przy Uniwersytecie Rzeszowskim zrzesza studentów szczególnie z Uniwersytetu, ale jest również otwarte na studentów z innych Uczelni Miasta Rzeszowa. Studenci spotykają się na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, liturgicznych i towarzyskich. Jednym z szczególnych rysów Koła jest Msza z modlitwą o Dobrego Męża i Dobrą Żonę, które odbywają się cyklicznie w Kościele na Zalesiu.

Podczas wtorkowej Eucharystii gościliśmy biskupa Jana Wątrobę, który w homilii porównał miłość małżeńską do miłości jaką Chrystus obdarza swój Kościół. Wspomniał o ważności małżeństwa i dołożenia wszelkich starań, by związek mężczyzny i kobiety, którzy są przecież grzeszni, był związkiem opartym na prawdziwej miłości. Na koniec biskup zaznaczył, że studenci zajmują ważne miejsce w Jego sercu.

Tekst: ks. Paweł Ślawski

Zdjęcia – facebook.com/diecezjarzeszowska/