Newsy

Tysiące uczestników Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin

„Idźcie do Józefa” – pod takim hasłem odbył się zorganizowany po raz drugi w Rzeszowie „Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin”. 23 czerwca 2019 r., po Mszy św. w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, około dwa i pół tysiąca osób przeszło w „Marszu dla Życia i Rodziny” do Parku Papieskiego, gdzie odbył się Piknik Rodzinny.

Pierwszym punktem rzeszowskich obchodów „Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin” była adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jadwigi Królowej. O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczyli głównie księża związani z duszpasterstwem rodzin, m.in.: ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, ks. Jan Kobak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej i ks. Krystian Winiarski, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej.

W homilii bp Jan Wątroba, w nawiązaniu do Dnia Ojca, mówił m.in. o pięknie ojcostwa; o odwadze potrzebnej do odpowiedzialnego realizowania powołania do ojcostwa i radości związanej z wychowaniem dzieci.

Po Mszy św. odbył się „Marsz dla Życia i Rodziny”, który w tym roku organizowany jest w ponad 150 miejscowościach w Polsce pod wspólnym hasłem „Seksedukacja to deprawacja”. Około dwa i pół tysiąca osób, bardzo często rodzin z dziećmi, przeszło ze śpiewem blisko dwukilometrową trasę przez al. Tadeusza Rejtana do Parku Papieskiego przy katedrze.

W Parku Papieskich, po błogosławieństwie bp. Jana Wątroby, rozpoczął się czas zabaw, konkursów i edukacji. Organizatorzy przygotowali ponad 30 stref, w których można się było bawić i uczyć. Większość z nich obejmowała rozrywkę dla dzieci. Były też strefy edukacyjne i modlitewne przygotowane przez liczne wspólnoty, stowarzyszenia, ruchy oraz poradnie rodzinne i małżeńskie.

Oprócz atrakcji czekających w różnych strefach, cały czas żyła parkowa scena, gdzie, m.in., grały zespoły: „Tylko Jezus” i „Overcome”.

O godz. 20.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Całość zakończyła się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i zawierzeniem rodzin Najświętszej Maryi Pannie.

Organizatorem „Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin” było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. (tn)

Zdjęcia: tn